موتور گیربکس SEW ( اس ای دبلیو آلمان )

گیربکس SEW ساخت آلمان از باکیفیت ترین و در عین حال معتبرترین محصولات صنعتی در دنیا می باشد که با توجه به سهولت در تعویض ، تعمیر و اسمبل آن در ایران نیز بسیار محبوب می باشد. فروشگاه متحد نمایندگی فروش و وارد کننده انواع گیربکس های SEW می باشد.

خرید از نمایندگی موتور گیربکس SEW در ایران

نمایندگی فروش موتور گیربکس SEW 

گیربکس SEW چرا محبوب و پر فروش است ؟

الکتروگیربکسSEW ‎  ترکیبی از الکتروموتور که در کنار گیربکس ساخت شرکت SEW می باشد. موتور گیربکس SEW نیز از محصولاتی است که سالهاست در دنیا و ایران محبوب و مقدار بسیار زیادی از این محبوبیت را مدیون کیفیت بالای محصولات خود در کنار گستردگی محصولاتش می باشد .

دلایل محبوبیت محصولات اس ای دبلیو شامل موارد زیر می باشد:

 1. کیفیت و راندمان بالا در کنار گستردگی و تنوع محصولات این شرکت
 2. قابلیت استفاده در صنایع مختلف
 3. به روز بودن تکنولوژی های به کار رفته در محصولات

فروشگاه متحد، نمایندگی فروش موتور گیربکس (الکتروگیربکس) SEW

 

فیلم معرفی گیربکس SEW

تماس با فروشگاه متحد

راهنمای انتخاب الکتروگیربکس SEW

انتخاب گیربکس مناسب پایه ای ترین مرحله خرید و در عین حال مهم ترین مرحله آن می باشد که با آگاهی از انواع مدل گیربکس اس ای دبلیو میتوانید یک خرید آگاهانه و در عین حال مناسب و کمک کننده داشته باشید.موارد زیر برای فرآیند انتخاب گیربکس مهم می باشد:

 • شرایط محیطی و اطلاعات فنی مربوط به آن
 • محاسبه سیکل کاری مورد نیاز ( دائم کار بودن یا نبودن )
 • سرعت
 • گشتاور
 • نوع گیربکس، سایز و نسبت تبدیل
 • مشخص نمودن اجزا و سایز ورودی
 • آپشن های موردنیاز ( ترمز، بک استاپ و ... )

اینفوگرافی انتخاب گیربکس SEW

انواع مدل گیربکس SEW 

محصولات گیربکس SEW به طور کلی به دو دسته اصلی استاندارد و صنعتی تقسیم میشوند. مدل های صنعتی دارای سایزهای بزرگی می باشد و در صنایع بزرگ کاربرد دارد. گیربکس های استاندارد خود به دو دسته اصلی زیر تقسیم میشود که بیشتر به این نام ها نیز شناخته میشود.

 • گیربکس های هلیکال SEW
 • گیربکس های خورشیدی SEW

در یک دسته بندی دیگر نیز محصولات اس ای دبلیو از لحاظ انتقال نیرو و گشتاور به گیربکس شافت موازی ، زاویه قائم ، خورشیدی و هلیکال تقسیم میشوند.

 • گیربکس شافت مستقیم 
 • گیربکس حلزونی 
 • گیربکس آویز 
 • گیربکس کرانویل پینیون 
 • گیربکس صنعتی
 • گیربکس دورمتغیر 

کارخانه SEW آلمان

گیربکس SEW هلیکال یا شافت مستقیم 

گیربکس شافت مستقیم SEW که با نام تجاری سری R نیز شناخته میشود، بیشترین سهم در فروش گیربکس ها را نیز دارند دارای رنج قدرت 0.37 تا 90 کیلووات می باشند و دارای بیشترین گشتاور تا 18000 نیوتن متر می باشد. این محصولات در سه سری چند طبقه R ، تک استیج یا تک طبقه Rx و سری یاتاقانی توسعه داده شده Rm ( به اصطلاح دارای گلدانی ) عرضه میشود .

کاربردها:بالابرها،صنایع غذایی،همزن ها و....

مشخصات فنی: توان موتور تا 90کیلووات ، گشتاور خروجی تا 18000 نیوتن بر متر

مزایا: قابلیت نصب در هشت حالت مختلف ، کاهش صدا ، دارای دورهای خروجی بیشتر نسبت به دیگر مدل ها

 

گیربکس SEW شافت مستقیم

گیربکس حلزونی SEW

گیربکس های حلزونی (SEW Helical Worm geared motor) که به گیربکس همزن و یا جرثقیلی نیز معروف می باشند دارای بیشترین قدرت تا 30 کیلووات می باشند و دارای گشتاور حداکثری تا 4000 نیوتن می باشد. این مدل نسبت به گیربکس هلیکال دارای بازدهی بیشتر و نسبت دور های بالاتری می باشد . این مدل دارای دو سری پایه دار (سری S) سری فلنچ دار (سری SF) و سری هالو شافت (سری SA) می باشد.

کاربردها:همزن ها،نانوایی ها ، نوار نقاله و...

مشخصات فنی: توان موتور تا 30کیلووات ، گشتاور خروجی تا 4000 نیوتن بر متر

مزایا: عدم برگشت پذیری در تبدیل دور بالای ۳۰، قابلیت نصب در هشت حالت مختلف

گیربکس SEW حلزونی

 

گیربکس SEW کرانویل پینیون

گیربکس شافت بغل SEW (Helical Bevel)که جنس شافت آن از فولاد می باشد و دارای قدرت تا 225 کیلووات می باشد که در تیکنر ها و سیستم های آسیاب استفاده میشود . به این مدل گیربکس شافت بغل نیز گفته میشود که با نشان تجاری K نمایش داده میشود که این مدل نیز دارای دو سری شافت دار و هالو شافت می باشد.

کاربردها: نوار نقاله ، رولینگ ها ،همزن ها و....

مشخصات فنی: توان موتور تا 225کیلووات ، گشتاور خروجی تا 9000 نیوتن بر متر

 

گیرکس شافت بغل SEW

گیربکس آویز SEW

از این نوع گیربکس (Parallel Shaft)که گیربکس شافت موازی یا آویز نیز نام دارد برای جرثقیل های سقفی و نوار نقاله ها استفاده میشود که دارای 11 تیپ مختلف در مدل های دو استیج و سه استیج می باشد که با نشان تجاری سری F شناخته می شود که این مدل نیز دارای مدل های مختلف شافت دار ، فلنج دار و هالو شافت می باشد.

کاربردها: بالابرها،صنایع نظامی ،میکسرها ، جرثقیل و....

مشخصات فنی: توان موتور تا 200کیلووات ، گشتاور خروجی تا 18000 نیوتن بر متر

 

گیربکس آویز SEW

گیربکس خورشیدی SEW

گیربکس سیاره ای SEW محصولی کمتر شناخته شده از شرکت SEW می باشد که با نشان تجاری سری P شناخته میشود و دارای مدل های 4 یا 5 طبقه می باشد

 

گیربکس SEW خورشیدی

گیربکس دورمتغیر SEW variMot gearbox

گیربکس های دور متغیر اس ای دبلیو آلمان که با نام گیربکس واریاتور نیز شناخته میشود با نشان های تجاری VU و VZ نمایش داده میشود که در این گیربکس ها ، دور به وسیله یک تسمه V شکل کاهش پیدا میکند ، البته این گیربکس ها دارای حداکثر قدرت تا 11 کیلووات را دارا می باشند

گیربکس دورمتغیر SEW

گیربکس استیل SEW stainless Steel

گیربکس استیل SEW آلمان به عنوان دستگاهی مختص به انتقال انواع مواد غذایی ( حتی نوشیدنی )  در مصارف و سیستم هایی که باید تحت شرایط کاری پاستوریزه و استاندارد قرار داشته باشند ، استفاده می گردد . انواع گیربکس استیل SEW عبارت است از:

 • گیربکس کرانویل استیل SEW KESA37
 • گیربکس هلیکال استیل SEW RESA37

گیربکس استیل SEW برای کنترل  مواد، عملیات لجستیک  یا مصارف بهداشتی در محیط های هموژنیزه و پاستوریزه مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی این گیربکس ها برای فعالیت های طولانی مدت و عدم نیاز به تعمیر و نگهداری در محیط های بهداشتی برای تولید نوشیدنی ها، غذا و دارو در صنعت به کار می رود.

گیربکس استیل SEW

گیربکس صنعتی Sew Industrial Gearbox

سری های صنعتی گیربکس SEW که در کاربردهای بزرگ استفاده میشود . این گیربکس ها که با نشان تجاری سری X نمایش داده میشود دارای قدرت تا 475 نیوتن متری می باشد که در صنایع سنگین و بزرگی مانند صنایع فولاد ، صنایع سنگ بری ، سیمان و صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی کاربرد دارد.

گیربکس صنعتی SEW آلمان

 

گیربکس صنعتی SEW

عوامل موثر برای انتخاب گیربکس SEW

از آنجا که انواع موتور گیربکس اس ای دبلیو ‎بسیار متنوع هستند لذا کاربرد وسیعی را می توان برای آن بیان نمود که در بسیاری از مواقع کاربران زیادی را برای تهیه ی آن درگیر می کند. آنچه مشخص است استاندارد هایی است که در این محصول وجود دارد و از طرفی مشخصات فنی هر کدام به صورت جداگانه ثبت شده است و در سری های مختلفی عرضه می شود.

بنابراین شناخت هر یک از مشخصات و ویژگی های فنی موتور گیربکس اس ای دبلیو توسط افراد بسیار سخت و گاه غیر ممکن است. لذا می بایست از مشاورانی که در این زمینه تخصص و مهارت دارند کمک گرفت. خرید موتور گیربکس اس ای دبلیو با راهنمایی این افراد و دریافت اطلاعات مفید از سوی آن ها ساده تر بوده و امکانی را فراهم می کند تا افراد بتوانند به صورت دقیق تر خرید نمایند.

اهمیت استفاده از این اطلاعات سبب شده تا همواره تاکید بر مراجعه به مراکز و نمایندگی های فروش اصلی وجود داشته باشد و از این رو از حجم اشتباهات ناشی از خرید محصولات تقلبی و بی کیفیت کاسته گردد. قیمت موتور گیربکس SEW  نیز از این طریق کمتر بوده و نیاز به پرداخت هزینه های گزاف به واسطه ها نخواهد بود. از این رو پیش از هر اقدامی بهتر است موارد بیان شده بررسی گردد تا خریداران بتوانند با دید باز و اطلاعات کامل محصول مورد نیاز برای تجهیزات یا پروژه خود را تهیه نمایند.

فرآیند انتخاب و خرید موتور گیربکس SEW

برای انتخاب هر مدل از گیربکس های اس ای دبلیو باید موارد زیر را قبل از خرید در نظر گرفت

 • در نظر گرفتن محیط نصب گیربکس از لحاظ ابعاد
 • در نظر گرفتن محیط نصب گیربکس براساس دمای محیط
 • در نظر گرفتن محیط نصب گیربکس بر اساس رطوبت محیط
 • دور خروجی مورد نیاز
 • قدرت ورودی بر حسب کیلووات یا اسب بخار
 • گشتاور مورد نیاز
 • نیاز یا عدم نیاز به ترمز
 • نحوه نصب بر روی پایه شده بر زمین ( پایه دار ) و یا استفاده از فلنچ ( عمودی )

لذا توجه به نکات بالا قبل از خرید گیربکس SEW مهم و حیاتی می باشد

تماس با فروشگاه متحد

 خرید گیربکس SEW و روش های آن

برای خرید گیربکس SEW باید ابتدا با انواع مدل های آن و کاربرد هر کدام از آنها اطلاعات کامل داشته باشیم، دریافت این اطلاعات همگی در همین صفحه و همچنین از طریق مطالعه کاتالوگ محصولات و یا تماس با همکاران ما امکان پذیر خواهد بود. بعد از مشخص شدن مدل یا تیپ درخواستی، اطلاع از دور خروجی مورد نیاز ( یا نسبت دور )، قدرت الکتروموتور و همچنین آپشن های آن ( مانند ترمز، اینکودر و ... ) هم مورد نیاز است. با اطلاع از این موارد میتوانید یک خرید خوب و آگاه را داشته باشید.

 

تعیین قیمت موتور گیربکس SEW

در فروش الکتروگیربکس SEW یکی از مشکلات بزرگی که برای نمایندگان و فروشندگان ایجاد شده است ،  نوسانات قیمت دلار ، قیمت موتور گیربکس SEW را تحت تاثیر قرار داده است و همین باعث عامل  میشود که به اشتباه بعضی از فروشندگان فرض کنند که خود فروشنده هر روز قیمت را کم و زیاد میکند ، در حالی که کم و زیاد شدن قیمت گیربکس SEW  به دلار و قیمت روز آن بستگی دارد . اما ما این نوید را به مشتریان گرامی خود میدهیم که تمامی قیمت های اعلامی از سمت ما پایین ترین قیمت موجود در بین همکاران ما می باشد.

لیست قیمت موتور گیربکس SEW

ماهیت قیمت محصولات SEW به صورتی است که امکان درج قیمت دقیق در سایت نمیباشد. اما شما به راحتی میتوانید ضمن تماس با ما و یا گذاشتن پیام در پیام رسان های مختلف از قیمت دقیق روز آگاه شوید.

پارامترهای مهم در انتخاب گیربکس SEW

مهم ترین پارامتر در انتخاب یک گیربکس همیشه به تنهای دور خروجی گیربکس نیست و عوامل دیگری نیز در این موضوع دخیل هستند

 • سرویس فاکتور: پارامتر مهم و اساسی سرویس فاکتور زمانی اهمیت پیدا میکند که زمان استفاده از گیربکس در شبانه روز مد نظر باشد . گیربکسی که دارای دوره کار متناوب و دارای ساعات بیشتری از 24 ساعت می باشد دارای سرویس فاکتور بیشتری می باشد.
 • حالت نصب: گیربکس های SEW دارای حالت های مختلف نصبی می باشد که کار را آسانتر میکند استفاده از پایه برای نصب ، استفاده از هالو شافت برای نصب 90 درجه و نصب به صورت فلنچ دار از عموم این حالتها می باشد که جزئیات نحوه نصب هر مدل از گیربکس های SEW در کاتالوگ موتور گیربکس SEW منتشر شده است.
 • میزان بار مجاز: با توجه به حداقل و حداکثر بار مجاز برای هر مدل میتوان گیربکس را انتخاب نمود.

لیست قیمت موتور گیربکس SEW

برای دریافت لیست قیمت هر کدام از مدل های گیربکس SEW با شماره های فروشگاه تماس حاصل فرمایید.

مشخصات فنی گیربکس SEW

از مشخصات فنی قابل ذکر محصولات گیربکس SEW این است که این گیربکس ها دارای یاتاقان های ضد اصطکاک بوده و کاملا روغن کاری شده اند که در ترکیب با قدرت بالای موتور در مراحل خروجی باعث بهبود روند خواهند شد. موتور گیربکس SEW همچنین نسبت سرعت خروجی را کاهش می دهد و در نتیجه برای کاربرد هایی مانند آسانسور و بالابر مناسب خواهد بود. همچنین سیستم های آب بندی ویژه ای برای این محصولات در نظر گرفته شده است و روان کننده ها می توانند روی پردازش گشتاور آن اثر گذار باشند.

در موتور گیربکس SEW گشتاور قوی بوده و در برخی از سری های این محصول چرخ دنده های سیاره ای یا خورشیدی به کار رفته است. همچنین بخش گیربکس سیلیکونی و مارپیچی بوده است.همچنین چگالی قدرت در مراحل خروجی بالا می باشد. سیستم آب بندی و روان کننده های فردی در این سیستم سبب شده یک موتور گیربکس قدرتمند طراحی گردد.اجزای آن استاندارد بوده و به صورت منحصر به فرد نیز قابل تولید است و لذا کارایی موتور گیربکس اس ای دبلیو بسیار بالاست.

بعضی از سری های حال حاضر که به عنوان موتور گیربکس اس ای دبلیو معرفی می شوند دارای واحد های دنده ای سیاره بوده و یک راه حل ایده آل برای ماشین آلات با گشتاور بالا محسوب می شوند. همچنین فضای نصب در این موارد محدود است و به همین خاطر این موتور گیربکس جمع و جور و مقرون به صرفه خواهد بود.

همچنین صرفه جویی در هزینه و بهینه سازی فضا با انتخاب محصولات کوچک تر و فشرده تر ممکن است و لذا اندازه این محصولات را نمی توان به سرعت یا میزان گشتاور آن نسبت داد.

مزایای گیربکس SEW

برند اس ای دبلیو یک درایو یا موتور گیربکس SEW کامل را ارائه می دهد که اجزای آن به طور مطلوبی با یکدیگر هماهنگ هستند. همچنین بار های شعاعی بالاتری در مقایسه با سایر محصولات دارند. همچنین کوچک و فشرده بودن این موتور ها باعث می شود تا عناصر میانی مانند فلنج آداپتور و کوپلینگ مورد نیاز نباید.همچنین این محصولات تضمین شده بوده و سازگاری مطلوبی با نرم افزار های مختلف نشان داده اند.

در موتور گیربکس اس ای دبلیو به دلیل واریانس زیاد چرخ دنده و در انتهای ورودی دقت درجه بندی شده ای قرار دارد. زمان تحویل و ارائه ی این محصول نیز کوتاه است و به صورت استاندارد نیز تهیه می شود. همچنین مدل های سه بعدی از محصولات این برند در دسترس است که می تواند نتایج درخشانی را از آن انتظار داشت. اجزای مختلف موتور گیربکس اس ای دبلیو ‎ به صورت کامل بوده و خدمات پس از فروش این برند در سراسر جهان گسترده است.

در بازار صنعت ، انواع مختلفی از گیربکس ها وجود دارد اما همه نام موتور گیربکس SEW را به وفور شنیده ایم. این برند نام آشنا از جمله برند های معتبری است که در زمینه تولید انواع موتور گیربکس فعالیت کرده و بیش از 80 سال در این زمینه پرچمدار می باشد.کیفیت و طول عمر راز بقای این برند در بازار می باشد به طوری که بسیاری از کارشناسان این حوزه بر این باورند که برند اس ای دبلیو جزو بهترین های بازار به شمار می رود. وجود انواع موتور گیربکس اس ای دبلیو ‎تضمینی برای این ادعا خواهد بود.

روش های اطلاع از اصالت گیربکس SEW

اطلاع از اصالت محصولات SEW با توجه به ابزارهای تولید شده توسط شرکت اس ای دبلیو اصلا کار مشکلی نمی باشد ، فقط کافی از طریق یکی از روش های زیر و وارد کردن سریال نامبر محصول از روی پلاک محصول ، اطلاعات کامل شامل سری گیربکس ، سال تولید ، مدل و دور خروجی را دریافت نمایید

 1. استفاده از اپلیکیشن اندروید . قابل دانلود از گوگل پلی استور . لینک دانلود 
 2. استفاده از صفحه مخصوص اصالت محصول در وب سایت SEW . لینک صفحه
 3. دانلود از طریق اپلیکیشن بازار . لینک صفحه 

نمایندگی گیربکس SEW

همانطور که بارها در متن نیز اعلام شده است موتور گیربکس SEW در ایران نمایندگی رسمی فروش و خدمات پس از فروش ندارد و این تنها به دلیل اعمال تحریم های اتحادیه اروپا می باشد، از این رو فروشگاه متحد و دیگر همکاران ما نمایندگی فروش و یا عامل فروش هستند که به صورت غیر رسمی اقدام به واردات این محصولات میکنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی نحوه فروش نمایندگی گیربکس SEW فروشگاه متحد به این لینک مراجعه نمایید

اینفوگرافی انتخاب گیربکس SEW

کاربرد موتور گیربکس SEW

سوالات زیادی در رابطه با کاربرد موتور گیربکس اس ای دبلیو ‎ وجود دارد و بسیاری از افراد نمی دانند که چطور می توانند از این قطعات استفاده کنند. در ادامه به برخی از کاربرد های مهم این محصول خواهیم پرداخت:

 • خودرو های سنگین و سبک
 • وسایل نقلیه عمومی و خودرو های نظامی
 • مصالح ساختمانی همچون آسانسور، بالابر و جرثقیل
 • صنایع و تجهیزات و ماشین آلات در بخش غذایی و نوشیدنی
 • تجهیزات در صنعت تبدیل مواد غذایی و فلزات
 • تجهیزات بزرگ صنعتی
 • دستگاه های با کاربرد کوچک
 • صنایع فولاد و سیمان

کاربری گیربکس SEW

گیربکس صنعتی SEW

نحوه نصب الکتروگیربکس SEW

در تصویر زیر میتوانید مدل های مختلف نصب موتور گیربکس sew eurodrive را مشاهده نمایید

نحوه نصب گیریکس های SEW

نوع و مقدار روغن لازم برای گیربکس اس ای دبلیو 

در جدول زیر برحسب دمای محیطی که از گیربکس باید استفاده شود مدل روغن هر برند را درج کرده ایم تا به راحتی بتوانید روغن مناسب را انتخاب نمایید . برندهای درج شده به صورت انتخابی می باشد و میتوان از برندهای دیگر ( که درج نشده است ) نیز استفاده نمود

دمای محیط (سانتی گراد )موبیل ( Mobil )شل (Shell)کاسترول (Castrol)توتال (Total)
15- تا 40+Mobilgear 600 XP 220Shell Omala S2 G 220Optigear BM 220Carter EP 220
20- تا 80+Mobil Glygoyle 220Shell Omala S4 WE 220Optiflex A 220Carter SY 220
20- تا 60+Mobil SHC 630Shell Omala S4 GX 220Optigear Synthetic X 220Carter SY 220
40- تا 40+Mobil SHC 629Shell Omala S4 GX 150Optigear Synthetic X 150Carter SH 150

جدول درج شده مناسب برای سری های R ، F و تیپ K تا سایز 73 می باشد

راهنمای انتخاب صحیح گیربکس SEW

در زمان انتخاب و پیش از خرید الکتروگیربکس چه نکته هایی باید در نظر گرفت ؟ همانطور که گفته شد از الکتروگیربکس SEW برای انتقال انرژی و تبدیل آن به گشتاور استفاده میشود و به همین دلیل در زمان انتخاب الکتروگیربکس باید یک سری نکات مرتبط به همین دو عمل را در نظر داشته باشید. تا مناسب ترین و بالاترین بهره وری از الکتروگیربکس را تحویل بگیرید .نکاتی نظیر :

 • مقدار توان ورودی و مقدار
 • الکتروموتور به کیلووات مورد نظر
 • انتظار چه مقدار چرخش الکتروموتور در دقیقه را دارید
 • انتظار چه مقدار تبدیل انرژی یا همان خروجی را از گیربکس دارید
 • مقدار مورد نیاز گشتاور
 • نسبت تبدیل
 • دمای محیط کاری
 • شرایط محیطی یا آب و هوایی محیط کاری شما
 • نوع و مشخصات الکتروموتور
 • انتقال انرژی بین اجزای مختلف الکتروموتور
 • طرز سوار شدن محور ها رو هم
 • میزان بار شعاعی
 • برنامه دستگاه
 • ساختار الکتروگیربکس
 • میزان عملکرد و خروجی در یک روز

گیربکس های سری جدید اس ای دبلیو

جدول انتخاب گیربکس اس ای دبلیو

به طور کلی برای انتخاب گیربکس مناسب از دو طریق زیر میتوان انجام داد 

 1. برای سرعت خروجی استاندارد بر اساس توان اسمی موتور محرکه (Pm - کیلووات)
 2. برای سرعت خروجی پایین در گیربکس های چند طبقه بر اساس ماکزیمم گشتاور خروجی مجاز (Ma max - نیوتن متر)

[kW]

na

[1/min]

Ma

[Nm]

i

FRa1)

[N]

SEW-fB 

m

[kg]

توان اسمی الکتروموتورسرعت خروجی گشتاور خروجی نسبت تبدیل ماکزیمم بار مجاز بر روی شافت خروجیسرویس فاکتورمدل الکتروموتور - مدل گیربکسوزن

   

طریقه پلاک خوانی گیربکس SEW

نمونه پلاک زیر ، پلاک عمومی محصولات SEW میباشد که توضیحات زیر آن را میتوانید مطالعه کنید.

نمونه پلاک گیربکس SEW

 1. مدل کامل گیربکس
 2. سریال نامبر مناسب برای چک در وب سایت
 3. دور خروجی گیربکس
 4. قدرت موتور
 5. سرویس فاکتور
 6. کلاس دمایی
 7. گشتاور
 8. نسبت تبدیل گیربکس
 9. حجم روغن مورد نظر
 10. وزن  موتور گیربکس
 11. نوع اتصال
 12. درجه حفاظتی گیربکس
 13. ولتاژ ترمز
 14. گشتاور ترمز
 15. کنترل ترمز
 16. مدل اینورتر
 17. نحوه نصب موتور گیربکس

اجزای ورودی موتور گیربکس SEW

در جدول زیر انواع اجزای ورودی به گیربکس های SEW را نام خواهیم برد:

آداپتور برای نصب الکتروموتورهای IEC یا NEMA ( به گلدانی نیز معروف است )AM
آداپتور برای نصب سرو موتور با خارAQA
آداپتور با کوپلینگ هیدرولیکی خروج از مرکزAT
بک استاپ (Backstop)RS
کنترل سرعتW
ترمز صفحهBMG

 

تماس با فروشگاه متحد
بازوی گشتاور در گیربکس

بازوی گشتاور گیربکس حلزونی در مواقعی کاربر دارد که مجموعه الکتروموتور و گیربکس امکان ثابت شدن توسط پیچ را ندارند. در این مواقع از بازوی گشتاور جهت ثابت کردن اجزا استفاده میشود. بازوی گشتاور در محل فلنچ بغل گیربکس  حلزونی بسته می شود.

موتور و گیربکس SEW

بسیاری از مشتریان ما که برای خرید محصولات مراجعه می نمایند ، در مواقعی که از قبل الکتروموتور آماده دارند اعلام میکنند که میخواهند از الکتروموتور خود برای گیربکس های SEW استفاده کنند که این امر غیر ممکن و در بهترین حالت بسیار سخت می باشد . استانداردهای اندازه الکتروموتورهای اس ای دبلیو با الکتروموتور های معمول یکی نمی باشد .

اجزای ورودی در گیربکس های SEW

 

علامتتوضیحاتهمراه با مدل های زیر
ADAMAQARAT
/RSبک استاپ (Backstop)  
/pپلتفرم نصب الکتروموتور    
/Wکنترل سرعت    
/ZRنافی مرکزی ماشین کاری شده    
/ZSبرای موتور پایه دار    
/BM(G)ترمز صفحه    
/BM(G)/HFترمز با پیچ آزاد کننده    
/BM(G)/HRترمز با اهرم آزاد کننده 

اجزای ورودی در گیربکس SEW

اطلاعات اضافی درمورد گیربکس های اس ای دبلیو

حالت نصب بازوی گشتاور

در گیربکس های حلزونی و سری W بازوی گشتاور به صورت زیر نصب می شود .

نحوه نصب بازوی گشتاور

نمایش شماتیک مدل های گیربکس اس ای دبلیو

1-برحسب مدل

سری R - هلیکال شافت مستقیم وکتور گیربکس شافت مستقیم
سری RX - هلیکال شافت مستقیم تک استیج ( قورباغه ای )وکتور گیربکس قورباغه ای SEW
سری F - شافت موازیوکتور گیربکس آویز SEW
سری S - حلزونی 
سری K - کرانویل پینیون ( هلیکال بول ) وکتور گیربکس کرانویل SEW
سری W - اسپیروپلن 90 درجه  
 

2- برحسب شافت 

انواع مدل شافت گیربکس SEW به صورت زیر تقسیم بندی میشود

مدل شافت دار بدون علامت 
هالو شافتA
هالو شافت شرینک دیسک دارH
هالو شافت زبانه دارV
هالو شافت زبانه دار TorqLOCT

 

3- برحسب فلنچ

در کاتالوگ و پلاک موتور گیربکس های SEW فلنچ با علامت F درج میشود. ( به طور مثال RF گیربکس شافت مستقیم فلنچ دار می باشد.) البته این فلنچ مدل های دیگری هم دارد که در جدول زیر برای راهنمایی بیشتر درج شده است.

 علامت درج شدهتوضیحاتدر کدام تیپ ها کاربرد دارد
Fفلنج نافی دار B5 در یک سمت با سوراخ های سرتاسرR | F | K | S | W
F1فلنج نافی دار B5 در دو سمت با سوراخ های سرتاسرK | S
Zفلنج نافی دار B14 با سوراخ های رزوه دارR | F | K | S 
Mفلنج B5 تقویت شده برای همزن هاR

4- برحسب سایز تیپ

تیپ گیربکسسایزهای قابل استفاده
R07 | 17 | 27 | 37 | 47 | 57 | 67 | 77 | 88 | 97 | 107 | 137 | 147 | 167
F37 | 27  | 47 | 57 | 67 | 77 | 88 | 97 | 107 | 127 | 157
K37 | 39 | 47| 49 | 57 | 67 | 77 | 88 | 97 | 107| 127 | 157 | 167 | 187
S37 | 47 | 57 | 67 | 77 | 88 | 97
W10 | 20 | 30 | 37

تعمیر گیربکس SEW

با توجه به تکنولوژی پیشرفته تولیدات اس ای دبلیو و کیفیت ساخت بالای آن ، این محصولات به ندرت دارای مشکل و خرابی منجر به تعمیرات خواهد شد اما عوامل بسیاری مانند استفاده نادرست ، نوسانات برق ، وجود جسم بیرونی در گیربکس و استفاده از گیربکس نامناسب موجب خرابی گیربکس ها خواهد شد . تعمیرات انواع گیربکس SEW ( در حد امکان و وجود لوازم و قطعات یدکی ) توسط فروشگاه متحد انجام میشود

گیربکس ثانویه یا دوقلو

برای استفاده از بعضی دورهای خروجی بسیار پایین نیاز به استفاده از گیربکس های ثانویه که در بازار به گیربکس دوقلو معروف هستند، نیاز می باشد. این مدل گیربکس ها شامل تیپ های زیر می شود که با دیگر مدل ها کوبل میشوند:

 1. R17
 2. R37
 3. R57
 4. R77
 5. R87
 6. R97
 7. R107

نحوه نصب موتور گیربکس SEW

عکس زیر موقعیت سری های مختلف گیربکس SEW را در نحوه های نصب M1 تا M6 نمایش می دهد:

نحوه نصب گیربکس SEW copy

آپشن های قابل نصب در موتورگیربکس SEW

قطعاتی هستند که در محصولات SEW به صورت انحصاری قابل نصب هستند که برای آشنایی با این قطعات و علامت آنها در کاتالوگ و پلاک با آنها آشنا خواهیم شد.

علامتتوضیحات
Vفن خنک کننده مجزا
RSبک استاپ ( نوعی بلبرینگ قفلی که فقط در یک جهت حرکت میکند)
BMGترمز پشت الکتروموتور
HRاهرم خلاص کن ترمز
T
بازویی گشتاور

آپشن های گیربکس SEW

 

نرم افزار SEW

اطلاع از اصالت محصولات SEW با توجه به ابزارهای تولید شده توسط شرکت اس ای دبلیو اصلا کار مشکلی نمی باشد ، فقط کافی از طریق یکی از روش های زیر و وارد کردن سریال نامبر محصول از روی پلاک محصول ، اطلاعات کامل شامل سری گیربکس SEW ، سال تولید ، مدل و دور خروجی را دریافت نمایید

 1. استفاده از اپلیکیشن اندروید . قابل دانلود از گوگل پلی استور . لینک دانلود 
 2. استفاده از صفحه مخصوص اصالت محصول در وب سایت SEW . لینک صفحه
 3. دانلود از طریق اپلیکیشن بازار . لینک صفحه 

سوالات متداول : 

دلیل عدم درج قیمت تنها نواسانات قیمت ارز و همچنین نیاز به دریافت اطلاعات اولیه از مشتری می باشد 

گیربکس های آلمانی SEW در مدل های مختلف هلیکال ، حلزونی ، شافت بغل ، آویز و کرانویل عرضه میشود.

ما در فروشگاه متحد محصولات SEW را به صورت استوک کارنکرده ( برق نخورده ) به فروش می رسانیم و هیچ خریدی از منابع غیر نداریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *