محصولات SEW

انکودر SEW

انکودر SEW

به روزرسانی:20مرداد1402

در برخی از صنایع با توجه به نوع فعالیت و حساس بودن آن ، میزان دور و سرعت گشتاور در دستگاه بسیار حائز اهمیت میباشد ، این حساسیت میتواند به حساسیت سیستم بستگی داشته باشد و یا نوع عملکرد ( در برخی از صنایع در صورتی که این کنترل انجام نشود ممکن است یا خود دستگاه آسیب ببیند و یا خروجی سیستم درست نباشد ) ؛ به همین دلیل است که در این دسته از صنایع از انکودر و یا اینکودر sew استفاده میشود . 

این قطعه جانبی به قسمت محور گردانی وصل میشود و با استفاده از آن میتوان میزان چرخش محور را به صورت دقیق و دلبخواه ( در محدوده ی مجاز دستگاه ) تنظیم نمایید . این قطعه به دو صورت وجود دارد که در یک نوع آن میزان چرخش را به صورت پالس به فرد نشان میدهد و در نوع دیگر آن این ویژگی به صورت سیگنال تولید و نمایش داده میشود . 

از آن هم میتوان در الکتروموتور و هم در دیگر محرکه های دورانی ( مانند گیربکس و … ) استفاده کرد  . انکودر sew یک فرصت طلایی میباشد برای صنعتکاران مختلف تا فعالیت سیستم های خود را به صورت دقیق ارزیابی و مدیریت کنند . 

عملکرد انکودر sew 

این قطعه به شکل صفحه ی شیاردار است که به قسمت های محور و یا شافت گردان دستگاه وصل میشود ؛ ساختار این قطعه به این صورت است که از یک طرف با فرستنده نوری تماس دارد و از یک طرف به گیرنده نوری وصل است . 

عملکرد این دستگاه اینگونه است ؛ در لحظه ای که دستگاه شروع به حرکت کرد شیارهای انکودر در وضعیت عبوری قرار میگیرد و به سمت گیرنده ی نوری ؛ انرژی ایجاد شده را هدایت میکند . یکی از مهم ترین ویژگی ها این قطعه ایجاد فیدبک میباشد ، همین امر باعث شده است که بتوان از آنها در رصد خانه ها ( برای عملکرد آینه ها ) و همچنین در جک های ماشین های ریلی به کار برده شود . 

این فیدبک های ایجادی شده بر اساس شرایط محیط میباشند و به همین دلیل هم ؛ تمام حرکات دستگاه مناسب شرایط و خروجی مورد نظر باشد .همانطور که گفته شد از این قطعه در بسیاری از صنایع بزرگ و کوچک استفاده میشود ، در صنایعی مانند نساجی ، چوب ، حمل و نقل و خط های تولید و بسته بندی ؛ همچنین یکی از مهمترین کاربرد های این قطعه در صفحه نورد ها میباشد 

اساس عملکرد این دستگاه وابسته به نور میباشد ، در صفحه نوردها این قطعه میزان چرخش را اندازه و تعیین میکند و خروجی این قسمت وارد بخش کنترل کننده شده تا بر اساس آن زمان فرآیند و میزان عملکرد مشخص میشود.
در جدیدترین مدل های چاپگرها نیز از انکودر sew استفاده میشود ، که این مدلها حالت حرفه ای تری دارند . 

فروشگاه متحد یکی از قدیمی ترین عرضه کنندگان محصولات برند sew میباشد که در طی سال های اخیر با توجه به نیازهای مشتریان خود و تمرکز بر رفع نیاز انواع صنایع و فعالیت ها ؛ لوازم های جانبی sew را نیز عرضه میکند . 

یکی از خدمات مهم این فروشگاه امکان گرفتن مشاوره ی رایگان قبل از خرید و بعد از خرید ( برای شرایط نگهداری ، نحوه ی نصب و … ) میباشد ؛ که این مشاوره هم به صورت حضوری و هم با تماس تلفنی و یا آنلاین انجام میشود . 

برای اطلاع از قیمت و انکودر مناسب فعالیت خود میتوانید با همکاران ما تماس بگیرید . 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *