دیگر محصولات

گیربکس تیکنر چیست

استفاده از گیربکس تیکنر ، در زمینه هایی مانند ، بازیافت آب صنعتی ، غلبه بر کمبود آب و دسترسی به آب های زیرزمینی ؛ بسیار زیاد شده است .

این دسته از موتورگیربکس ها در سری و مدلهای مختلفی طراحی و تولید میشوند ، که با توجه به نوع ساختارش و مواد اولیه مورد استفاده ، زمینه ای که در آن مورد استفاده قرار میگیرد نیز متفاوت میباشد .

در صنایع شیمیایی و معدنی ، جداسازی مایع اصلی از جامدات درون آن ( که به طور معمول فقط نقش آلودگی درون مایع را دارد ) بسیار مهم و قابل بحث است ، در همین زمینه ها از گیربکس تیکنر بسیار استفاده میشود ؛ زیرا یکی از پر استفاده ترین زمینه های این دستگاه جداسازی مایعات و جامدات از طریق ته نشینی و دیگر روش ها میباشد .

به صورت کلی میتوان گفت ، تیکنر یک قطعه برای برای فعالیت هایی همچون تصفیه فاضلاب ها و هوادهی در آب های زمینی استفاده میشود ، نصب این قطعه بر روی گیربکس میتواند زمینه ساز استفاده از گیربکس ها در زمینه های مختلفی میباشد که در ادامه به معرفی این محصول و زمینه های استفاده ی آن را به صورت خلاصه توضیح میدهیم :

  • تیکنر چیست ؟

تیکنرها به شکل یک حوضچه کوچک عمل میکنند که در آن فعالیت هایی همچون ته نشینی ، جدا سازی دو سیال از یک دیگر ( این کار یا  براساس نیروی گرانشی یا گریز از مرکز انجام میشود ) ؛ دو بخش کلی در این قطعه وجود دارد فاز زلال برای خروج یک سیال و کف تیکنر برای خروج بخش دوغاب غلیظ شده طراحی و ساخته شده اند .

تیکنر در چند مدل ساخته میشود : تیکنر صفحه ای ، تیکنر معمولی ، تیکنر لاملا ، تیکنر مخروطی ، تیکنر عمیق و نرخ بالا از جمله این مدلها میباشد .

نیروی جاذبه در فعالیت این قطعه ، بسیار مهم است ؛ زیرا همانطور که گفته شد یکی از برجسته ترین کاربردهای این دستگاه جداسازی مایعات و جامدات توسط عملیات ته نشینی میباشد .

در صورت نیاز به مشورت و کمک در مسئله ی خرید و انتخاب گیربکس تیکنر مناسب فعالیتتان میتوانید با استفاده از راه های تماسی ایجاد شده با همکاران ما در فروشگاه متحد ، از خدماتی همچون مشاوره ی رایگان قبل خرید ، توضیح شرایط نگهداری و تعمیر و… استفاده نمایید .

  • زمینه های استفاده از موتور گیربکس تیکنر

گیربکس تیکنر در فاضلاب و تصفیه آب ، بسیار مورد استفاده قرار گرفته میشود ، زیرا در این صنایع فعالیت به نام هوازی باید انجام شود که اکسیژن رسانی و تجزیه بیولوژیکی آلاینده ها درون تیکنر به بهترین شکل انجام میشود .

از این دستگاه در صنایع معدنی همچون معادن ( معادن مس ، آلومینیوم و.. ) ، در کارخانه های تولید کاشی ، سرامیک و ماسه شویی استفاده میشود .

در صنایع دیگری که در آنها شن و ماسه مهمترین عنصر هستند و برای جابه جایی آن به آب زیادی نیاز است ، هم استفاده میشود که همین کار باعث صرفه جویی بسیار زیادی در هزینه های این صنایع میباشد .

در زمان انتخاب گیربکس تیکنر ، بهتر است برای خرید مناسبترین مدل و سری به نکات زیر توجه فرمایید ، تا همدستگاه طول عمر مفید بیشتری داشته باشد و هم فعالیت شما دچار انواع خسارت های مالی و غیر مالی نشود .

  1. ظرفیت حوضچه

این ویژگی را با توجه میانگین ورودی و خروجی فعالیتتان در یک واحد زمانی باید اندازه گیری نمایید ؛ در مشخص کردن این ویژگی باید توجه بسیاری داشته باشید ، زیرا در صورت کم حساب کردن ، هم احتمال سرریز شدن دستگاه وجود دارد و هم آسیب دیگر دستگاه های درون سیستم ، افزایش پیدا میکند .

  1. حداقل و حداکثر نسبت دور و مقدار گشتاور

کافی است تا یک مقدار با نحوه ی عملکرد گیربکس ها آشنا باشید تا بدانید ، مهمترین ویژگی هر نوع موتور گیربکس نسبت دور و گشتاور تولیدی آن میباشد ، زیرا این دو ویژگی رابطه ی مستقیم با مقدار خروجی دستگاه دارد .

پس نیاز است حداقل و حداکثر خروجی مورد نظرتان را حدودا حساب نمایید تا بتوانید دستگاهی را انتخاب نمایید که پاسخگوی نیاز فعالیتتان باشد .

  1. سرعت گیربکس تیکنر باید کم باشد

سرعت این مدل از گیربکس ها باید کم باشد ، زیرا در غیر اینصورت سرعت بالای دستگاه باعث ایجاد تلاطم در مایعات درون حوضچه و در نتیجه بهم ریختن فاز های زلال و غلیظ میشود ، پس بهتر است در زمان استفاده از این دستگاه به این ویژگی دقت کنید .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *