دیگر محصولات

گیربکس آویز

 گیربکس آویز یا گیربکس شافت موازی چیست ؟

گیربکس شافت موازی یا  parallel shaft gearbox ، از گیربکس های سایز متوسط است که دامنه ی گشتاور آنها حدود 80 تا 18000 نیوتن متر است . این گیربکس کاربرد های بسیار زیادی در صنعت دارد . این گیربکس از یک دنده فولادی در ورودی گیربکس وجود دارد ، با الکتروموتور یا منبع تامین نیروی مجرکه متصل شده و نیروی مربوطه را به دنده ی بعدی که بشقابی بزرگ است ، انتقال میدهد . در حالتی که سرعت گیربکس به بیشتر از حدود 40 دور در دقیقه برسد ، دنده ی بعدی که دنده چهارم گیربکس است ؛ دنده آخر که به محور خروجی گیربکس آویز متصل است . 

اما در دورهای کمتر از 40 دور ،دو دنده دیگر هم برای کاهش دور ؛ در گیربکس وجود دارد . مجموع دنده ها در این گیربکس شش عدد می باشد . این مقدار دهنده موجب دستیابی به دور های پایین تر از راه افزایش نسبت تبدیل دنده ها میشود . گیربکس شافت موازی از پرکاربرد ترین گیربکس های موجود در صنعت حساب می شود . دلیل این محبوبیت ویژگی های خاص و منحصر به فردی است که این گیربکس داراست . 

این ویژگی ها شامل ، تحمل بارهای محوری و شعاعی به دلیل دارا بودن دو یاتاقان بر روی محور های خروجی گیربکس می باشد ، که این ویژگی باعث شده است ، این گیربکس در ساخت میکسر های مختلف استفاده شود . 

کاربرد گیربکس آویز 

گیربکس شافت موازی یا آویز به دلیل نوع طراحی ظاهریش و روش ” هشت حالت متفاوت” که در بیشتر دستگاه های صنعتی کاربرد دارند ، مانند گیربکس میکسر ، سیستم انتقال مواد به روش خطی بدون شوک مقدار زیاد ، در جرتقیل ها و گیربکس ونچ سقفی ، در آسیاب بال میل ، گیربکس نوار نقاله ، صنایع شیمیایی ، صنایع فولاد و سیمان را میتوان نام برد . 

گیربکس میکسر :

 ویژگی قابل توجه دیگر این گیربکس ، ایجاد شدن خروجی گیربکس در راستای ورودی آن است که باعث میشود در بعضی از موقعیت ها بهترین انتخاب به حساب آید . 

مزایای دیگر گیربکس آویز ، قابلیت نصب گیربکس از طریق گوشواره موجود بر روی بدنه ی گیربکس می باشد ، این امر باعث امکان حرکت را موازات شافت خروجی را در زمان استارت ” شروع ” و استپ ” متوقف شدن ” به میزان کمی ، برای گیربکس تهیه کرد .  این ویژگی باعث میشود این گیربکس در موقعیت هایی نظیر نوار نقاله و خطوط انتقال مواد کارخانه جات سیمان و فولاد مورد استفاده قرار بگیرد . 

برای خرید گیربکس آویز SEW به صفحه مربوطه مراجعه نمایید

 

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *