دیگر محصولات

گیربکس کرانویل پینیون

گیربکس شافت بغل یا کرانویل چیست ؟

گیربکس کرانویل را با اسم هایی همچون “گیربکس 90 درجه ” و ” گیربکس شافت از بغل ” و ” گیربکس هالو شافت ” هم شناخته میشود .  

گیربکس کرانویل از مجموعه ای از چرخ دنده هلیکال یا هان مارپیچ و دو چرخدنده ی مخروطی مانند ، تشکیل میشود ، که میتواند نیرو را با زاویه ی 90 درجه انتقال میدهد . این نوع از گیربکس ها در مقایسه با گیربکس شافت مستقیم ، توانایی ایجاد و انتقال سرعت و گشتاور بیشتری را دارند . همینطور چرخدنده های مارپیچ آن به صورت همزمان عمل چرخش را انجام میدهند به همین دلیل گشتاور به شکل نرم و با درصد ضربه های کمتری انتقال می یابد . طراحی این گیربکس به این شکل که دائم سرعت کاهش یافته و گشتاور بیشتر میشود . 

 

خصوصیات فنی گیربکس کرانویل 

این گیربکس ها از لحاظ جنس پوسته به دو دسته ی چدنی و آلومینیومی و در چند دسته ی “پایه دار” ، “فلنج دار” ، ” نیم فلنج” ؛ طراحی و تولید میشود و جنس شافت نیز از فولاد میباشد . 

سبک طراحی و نوع سوار شدن اجزای گیربکس و عملکرد آن ، باعث شده است که در زمینه هایی مانند مشکلات نویز ، مقاومت ، تولید گشتاور ؛ بسیار خوب عمل کرده و این مشکلات را تا حد زیادی از بین ببرد . همچنین این گیربکس امتیازاتی مانند ” هدر ندادن انرژی ” ، ” بهره وری بالا ” ، ” خروجی با زاویه 90 ” ، ” امکان سوار شدن بر موتور های آسنکرون AC ” را دارد . 

بیشترین مقدار گشتاور که برای این گیربکس معرفی شده 50000 نیوتن متر میباشد ، رقم مناسب و بالایی به نظر می آید . توان موتور نیز از 0.12 تا 225 کیلووات عنوان شده است که رقم بسیار خوبی میباشد . 

گیربکس کرانویل پینیون SEW

سرویس فاکتور گیربکس کرانویل پینیون

سرویس فاکتور گیربکس ها ، از آن دسته موضوع هایی هستن که در هنگام خرید و فروش بسیار درباره اش صحبت میشود . سرویس فاکتور این گیربکس ، شامل اطلاعات دقیقی از مدل و سری آن میشود . این فاکتور در زمان تعمیر گیربکس ها برای شناخت قطعات استفاده شده از آن و پیدا کردن بهترین راه برای تعمیرش ، استفاده میشود . اهمیت ندادن به سرویس فامتور گیربکس در زمان تعمیر آن باعث پایین بردن کیفیت محصول میشود . برای بالا بردن عمر دستگاه خود باید به این عنصر توجه کرد . 

در زمان خرید قطعات و قبل از نصب آن باید به شرایط محیط کاری خود توجه کنید تا بهترین و مناسب ترین قطعات را از لحاظ قدرتی  و عملکردی یا خروجی ؛ را انتخاب کنید . 

گیربکس کرانویل در چه زمینه هایی استفاده میشود ؟

این گیربکس بهترین پیشنهاد برای صنایعی است که فعالیت های سنگینی را انجام میدهند . میزان بهره وری این گیربکس بالای 90 درصد تخمین زده شده است . 

از گیربکس کرانویل در بچینگ ها ، فولاد ، نواد نقاله ، سنگ شکن معدن ، رستوران گردن ها ، کانوایر های صنعتی ، شهربازی ها و دستگاه های کشش آهن استفاده میشود .

دستگاه های نوار نقاله ، از پر مصرف ترین سیستم های انتقال مواد و قطعات خام به حساب می آید ، به همین درنظیر آن بسیار به کار برده میشود . از این سیستم در عمل هایی مانند انتقال کیسه های سیمان و کلینز نیز استفاده میشود . از این گیربکس همینطور در صنایعی مانند صنایع دارویی و غذایی و صنایع بهداشتی نیز به چشم میخورد .

از آن در بالابر ها ، آسانسور ها نیز استفاده میشود که دلیل استفاده از آن در صنایع مختلف امتیازات خاص آن میباشد که میتواند عملکرد های متفاوت و با کیفیتی داشته باشد . 

 • گیربکس کرانویل دربچینگ ها 
 • گیربکس کرانویل در نورد فولاد
 • گیربکس کرانویل در نوار نقاله 
 • گیربکس کرانویل در کوره های گردان 
 • گیربکس کرانویل در سنگ شکن معادن 
 • گیربکس کرانویل در رستوران های گردان 
 • گیربکس کرانویل در جرثقیل ها 
 • گیربکس کرانویل در کانوایر های صنعتی  
 • گیربکس کرانویل در باز و بسته کردن دریچه های بزرگ 
 • گیربکس کرانویل در دستگاه های مخصوص حفر چاه 
 • گیربکس کرانویل در وسایل شهربازی ها 
 • گیربکس کرانویل در دستگاه های کشش آهن 

 تعمیر گیربکس کرانویل چه شرایطی دارد ؟

خرید گیربکس کرانویل SEW  این نوع از گیربکس ها در بازار بسیار آسان بوده و روش نصب مشخص و معین شده دارن که در صورت به کارگیری یک تعمیرکار ماهر نه به زمان زیادی نیاز است نه هزینه ای هنگفتی را به همراه دارد . یکی دیگر از مزیت های گیربکس کرانویل راهنمای نصب آن است . همینطور از لحاظ هزینه و قیمت نیز مناسب می باشد . برای بیشتر شدن طول عمر گیربکس کرانویل باید به طور منظم و مرتب سرویس شود . 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *