محصولات SEW

گشتاور گیربکس

گشتاور گیربکس چیست ؟

امروزه گیربکس ها ، مهمترین ابزار آلات صنعتی میباشد به همین دلیل شناخت ویژگی ها ، نحوه استفاده و توان و …. یکی از مهمترین مسائل امروزه میباشد .

یکی از مهمترین ویژگی های مهم گیربکسها ، میزان گشتاور خروجی دستگاه میباشد که افراد با توجه به این ویژگی باید محصول مورد نیاز خود را تهیه نمایند ؛ از طرفی تعیین مقدار گشتاور گیربکس دارای چند نکته و فرمول میباشد که افراد برای به دست آوردن این ویژگی باید از آنها اطلاع داشته باشند به همین دلیل هم سعی شده است در این مطلب روش به دست آوردن گشتاور گیربکس را برای شما توضیح دهیم .

 

گشتاور چیست ؟

در همه دستگاه ها ، نیرویی که باعث ایجاد چرخش و یا هر نوع حرکت دیگه در اجسام میشود را گشتاور مینامند ؛ این نیرو باعث میشود که اجسام در هنگام حرکت دارای شتاب زاویه دار باشند .

این نیرو یک از کمیت های برداری میباشد که به صورت کلی انرژی است که از محل نیرو به جسم وارد وارد و باعث شروع حرکت دستگاه میشود .

به صورت کلی مقدار گشتاور را میتوان با استفاده از فرمول نیرو در طول به دست آورد ؛ از این فرمول برای به دست آوردن گشتاور گیربکس نیز مورد استفاده قرار میگیرد .

در ابتدا بهتر است در نظر داشته باشید که دو نوع گشتاور داریم ، یکی گشتاور ایستا یا استاتیک میباشد ( مانند زمانی که فرد به یک جسم سنگین ساکت فشار وارد کند و حرکتی ایجاد نشود ) و گشتاور پویا یا دینامیک ( مانند زمانی که با فشار به در باعث چرخش لولای در شده و در را باز میکنید ) ؛ گشتاوری که در هر نوع از موتورها وجود دارد گشتاور پویا حاصل از شتاب وارد شده میباشد .

تعیین گشتاور خروجی گیربکس

یکی از مهمترین و پیچیده ترین مسائل برای صنعتکاران ، تعیین گشتاور خروجی دستگاه میباشد ، قاعده ی تعیین گشتاور خروجی بعضی از مدل های گیربکس مانند گیربکس حلزونی و خورشیدی به یک شکل انجام میشود .

به همین دلیل میتوانید با درک فرمول و نکات کلی ، این کار را بدون مشکل انجام دهید .

در عمل تعیین گشتاور سه شاخصه را باید بشناسید ( T به معنای گشتاور ، F مقدار نیرو ، D طول بازو ) ، با شناخت این سه شاخصه میتوانید در صورت مشاهده ی این فرمول در جاهای دیگر هم آن را به راحتی تفسیر کنید .

محاسبه گشتاور :

  • نیروی محرکه وارد شده را در مقدار فاصله ( طول شعاع قرقره ) ضرب کنید
  • مقدار گشتاور موتور را با فرمول Kw × 9550 ÷ rpm = n.m به دست آورید

 

در زمان انتخاب گیربکس ، یکی از مهمترین مولفه ها میزان گشتاور دستگاه میباشد ؛ به همین دلیل است که به شما توصیه میکنیم قبل از خرید مقدار گشتاور را محاسبه کنید و براساس آن خرید خود را انجام دهید ؛ همچنین در صورتی که در این زمینه اطلاعات کافی ندارید و یا نمیدانید چه مقدار گشتاور برای فعالیت شما مناسب است میتوانید با استفاده از راه های تماس ، با همکاران ما ارتباط برقرار کرده و سوالات خود را بپرسید .

پاسخگویی این مجموعه ، خارج از ساعت ساعات کاری و حتی روزهای تعطیل نیز به صورت انجام میشود ، پس نیازی نیست که در این مورد نگرانی داشته باشید ؛ شما میتوانید به صورت آنلاین و یا تلفنی با ما تماس بگیرید و بعد دریافت مشاوره خرید خود را بدون نیاز به حضور فیزیکی انجام دهید .

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *