محصولات SEW

الکتروموتور ایرانی

 

الکتروموتور چیست ؟

الکتروموتور ها عضوی مهم بسیار ضروری در دستگاه های محرک هستن . الکتروموتورها در هر سیستمی که نیاز به تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی حرکتی است را میتوان یافت . الکتروموتور خود نوعی ماشین (دستگاه ) به حساب می‌آید که وظیفه ی تبدیل انرژی ورودی (الکتریکی ) به خروجی یا همان انرژی حرکتی را دارد. الکتروموتور اینگونه عمل میکند که با القای نیروی الکترومغناطیسی یک میدان مغناطیسی محرک (مدل حرکت چرخشی) ایجاد کرده و با این عمل باعث میشود که روتور در جهت حرکت میدان به چرخش درآید .

معمولا الکتروموتورها حالت دوار مانند دارند ولی نوع های دیگر هم وجود دارند که به الکتروموتور خطی معروفند و بلعکس ژنراتورها نیروی حرکتی را به نیروی الکتریکی تبدیل میکنند . زمانی به یک جسم نیرو محرک کننده وارد میشود که ، آن جسمی که نیروی الکتریکی دارد با میدان مغناطیسی تماس برقرار کند. برای مثال میتوان دو آهنربای غیر همنام را گفت که در صورت نزدیکی ، همدیگر را دفع کرده و به هیچ وجه بهم نمیچسبند.

الکتروموتور از چه اعضایی ساخته شده است ؟

الکتروموتور ها هرکدام از چند قطعه و عضو تشکیل شده است که هرکدام وظیفه ی منحصر بفرد خود را دارند . 1 بدنه ( قاب ) ای قطعه مانند پوششی است که بر روی تمام قطعات درونی الکتروموتور کشیده میشود و از آن در برابر آسیب های احتمالی حفاظت میکند .

2 شافت قطعه ای فلزی درون دستگاه میلاشد که نیرو را از طریق چرخش موتور وارد کرده و با چرخش آن را به نیروی حرکتی تبدیل میکند .

3 استاتور یکی از قطعات ثابت درون دستگاه است که متشکل از چند آهن ربا میباشد ، این آهنربا هم میتواند ، آهنربای دائمی یا یک آهنربای الکتریکی باشد . آهنربای الکترومغناطیسی دارای یک پیچ سیم میباشند که به طور معمول از مس ساخته میشود .

4 کموتاتور این قطعه ، یکی از قطعه های نزدیک به استاتور میباشد که وظیفه دارد جهت جریان موجود درون دستگاه را تغییر دهد . این قطعه یکی از قطعات متحرک درون موتورهای الکتریکی است .

5 جاروبک قطعه ای است که با قطعه ی کموتاتور در تماس است و وظیفه ی کامل کردن سوئیچ و تغییر جریان را به عهده دارد .

6 بلبرینگ ها بلبرینگ ها یا همان یاتاقان های یک موتور الکتریکی در مکانی تعبیه شده است که شافت از قاب و بدنه خارج شود . این قطعه این امکان را به وجود می آورد که اصطکاک بسیار کمتری ایجاد شود و حرکت ناخواسته ای به وجود نیاید .

7 روتور روتور را که با نام آرمیچر نیز شناخته میشود که جریان را حمل کرده و در مرکز موتور الکتریکی نصب میشود . زمانی که این قطعه با میدان مغناطیسی تماس برقرار کند ، سیم پیچ نیز برای به وجود آوردن گشتاور در این تماس حضور یافته و سپس شافت چرخش خود را آغاز میکند .

8 براکت براکت به قاب در قسمت انتهای قاب متصل شده است، شافت الکتروموتور متصل شده و وسیله ای برای ایمن سازی دستگاه و محل عبور شافت میباشد. با تمام این ویژگی ها و اطلاعات درباره ی الکتروموتور ، الکتروموتور توسط شرکت ها و کشور های گوناگونی تولید میشود که کشور خود ما نیز در این زمینه بسیار موفق بوده ،

چند شرکت ایرانی در این زمینه بسیار موفق و نامی هستن . محصولات این شرکت ها با کیفیت و استاندارد وارد بازار میشوند . در این مطلب با برخی شرکت های تولید الکتروموتور ایرانی آشنا خواهیم شد

الکتروموتور موتوژن

این برند از معروف و معتبرترین شرکت های ایرانی تولید الکتروموتور می باشد . این شرکت در این زمینه بیش از 35 سال سابقه دارد و تا کنون توانسته در زمینه تولید الکتروموتور تک فاز و الکتروموتور سه فاز بسیار خوش نام باشد . در این کارخانه در شهر تبریز فعالیت خود را شروع کرده و با شراکت با شرکت های معتبر ایرانی توانست با اینکه کشور از لحاظ واردات و صادرات ، به هرحال تولید داخلی بسیار خوبی داشته و شرکت رشد چند برابر رشد کرده . محصولات تولیدی شرکت موتوژن : الکتروموتور سه فاز آلومینیومی الکتروموتور سه فاز چدنی الکتروموتور تک فاز دو خازنه الکتروموتور خازن دائم الکتروموتور مشعل گازی و گازوئیلی الکترو پمپ آب کولری الکتروموتور کولری الکتروپمپ صنعتی

الکتروموتور الکتروژن

شرکت الکتروژن در سال 1367 تاسیس شده است که امروزه به عنوان یکی از بهترین تولید کنندگان الکتروموتور در خاورمیانه به حساب می آید . امروزه ، شرکت الکتروژن به دلیل کیفیت مناسب و خدمات خوب پس از فروش آن ، به خوبی توانسته است بازار را تسخیر کرده و در بسیاری از صنایع به کار گرفته میشود . این شرکت در جنوب غرب تهران ( حوالی احمد آباد مستوفی ) در یک زمین به مساحت 150000 مترمربع بنا شد . این شرکت همانطور که الکتروموتور های خانگی و صنعتی را به بازار درون ایران عرضه میکند به همان اندازه نیز توانسته است که الکتروموتورها به کشورهای دیگر صادر کرده و سود بسیار زیادی را به دست آورد . این شرکت به تولید الکتروموتورهای سازگار با محیط زیست معروف است . محصولات تولید شرکت الکتروژن الکتروموتور کولری سازگار با محیط زیست موتور پمپ کولری ( دارای قابلیت های مختلف ) فن الکتروموتور تک فاز ( دارای حفاظت IP=20 ، IP=40 ) الکتروموتور درباز کن انواع مدل های فن پرتابل قابل حمل الکتروموتور قابل حمل موتور هود الکتروموتور آسانسور موتور در برقی موتور مشعل انواع پمپ آب خانگی و صنعتی پمپ کفکش الکتروموتور تک فاز الکتروموتور سه فاز

الکتروموتور جمکو

این شرکت که یکی از شرکت های معتبر ساخت و تولید ماشین های الکتریکی می باشد ، در سال 1369 در شهر سبزوار بنا شد . در ابتدا هدف بنای این شرکت جلوگیری وابستگی صنعت کشور به کشورهای دیگر بود و کشور بتواند انواع ماشین های الکتریکی صنعتی را خود طراحی ، تولید و عرضه بازار کند . در ابتدا این شرکت همان هدف خود را پیش گرفت و با استفاده از توانایی زیاد طراحان و کارکنان خود توانست به موفقیت امروزی خود برسد . امروزه این شرکت به طراحی و ساخت و سرویس انواع دینام معروف است . این شرکت با به استفاده گرفتن تجهیزات و ماشین آلات منحصر به فرد و به روز خود توانسته است محصولاتی با کیفیت بالا و قیمت مناسب وارد بازار داخلی و حتی به کشور های دیگر صادر کند . شرکت دیزل ساز یکی از تولید کنندگان الکتروموتور می‌باشد این شرکت نزدیک به چهار دهه است که فعالیت خود را آغاز کرده و تجربه های انبوهی در تولید ، مونتاژ و واردات پمپ‌ها ، الکتروموتور، دیزل ژنراتور، آلترناتور ، موتور پمپ و … کسب کند. این شرکت خدمت دیگری مانند مشاوره برای صنعتگران و افراد نیازمند به ابزارآلات صنعتی را نیز انجام میدهد این شرکت در کشور ما به واردات انواع پمپ ها معروف بوده و نمایندگی شرکت های بزرگ دنیا را بر عهده دارد ، توانسته است با بالا بردن تجهیزات و به روز کردن سیستم های شرکت خود نمایندگی شرکت های کشورهایی مانند چین ، ژاپن و اروپای غربی را برعهده بگیرد . محصولات تولیدی / وارداتی شرکت دیزل ساز انواع الکتروپمپ موتور پمپ لوازم جانبی صنابع قطعات یدکی سیستم ها مدل های مختلف موتور ژنراتور لوازم ساختمانی لوازم کشاورزی انواع تجهیزات ریلی در زمان انتخاب الکتروموتور و تهیه ی آن باید به چند مورد توجه کرد که با باید با این مسائل آشنا باشید یا میتوانید با تماس گرفتن با ما ، مشاوره ب لازم را بگیرید تا بهترین و مناسب تربت مدل الکتروموتور شرکت مربوطه را خریداری کنید . در تهیه ی الکتروموتور باید به این توجه داشته باشید که مقدار نیروی ورودی و مقدار مورد نظر نیروی خروجی باید در چه حد و اندازه ای باشد تا الکتروموتوری تهیه کنید که بهترین عملکرد را ارائه دهد ‌.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *